Discover Europe to największy ogólnoeuropejski konkurs fotograficzny

Organizowany przez Erasmus Student Network. To konkurs dedykowany dla młodych ludzi - pasjonatów i amatorów, osób otwartych i odważnych w swoich wyobrażeniach świata.

Studenci z całej Europy mają szansę podzielić się własną wizją Starego Kontynentu, bo to właśnie on jest motywem przewodnim każdej edycji. Ważne jest, by pokazać unikalność i różnorodność tego, co otacza każdego z nas. Ukazać współczesne oblicze Europy nie po to, by dzielić, lecz, by nawiązać dialog międzykulturowy i otwierać nowe furtki przed aspirującymi fotografami z całego kontynentu.

 

Konkurs podzielony jest na trzy kategorie. Są to:

  • Citizen of Europe - której głównym tematem są mieszkańcy Europy,
  • Postcard from Europe - czyli uchwycenie piękna wyjątkowych i ważnych miejsc,
  • Surprise me, Europe - to zatrzymanie w kadrze unikalnej chwili.

 

Główną ideą i misją konkursu jest przedstawienie problemów i własnej wizji Europy i miejsca, z którego się pochodzi. Wszystko po to, by móc stworzyć wspólnotę zbudowaną z zupełnie odrębnych społeczności.

1 marca 2020 ruszy już siedemnasta edycja Discover Europe - ogólnoeuropejskiego Konkursu Fotografii Studenckiej. Szykujcie swoje zdjęcia!

Koniecznie śledź  konkursu na Official webpage oraz:

 

Wyniki 2019

11 maja odbyła się Gala Finałowa podsumowująca XVI edycję konkursu Discover Europe. Wśród pięknej scenerii w lokalu na Smolnej w Warszawie wręczono nagrody autorom najlepszych zdjęć, a także zaprezentowano ich prace w formie wernisażu.

Gościem specjalnym Gali był podróżnik i założyciel fundacji Nowe Horyzonty – Jan Mela, który opowiedział zebranym o swoich licznych podróżach i doświadczeniach.

Jury w składzie: Aleksander Małachowski, Maciej Gillert oraz Maciej Kornacki po burzliwych obradach zdecydowali w każdej kategorii wyłonić trzy najlepsze fotografie, a także wyróżnić siedem wartych uwagi zdjęć.

Oto wyniki edycji:

 

DISCOVER ARCHITECTURE:

1. João Gomes – „The art of being lonely"

2. Stanisław Rudzki – „Architectural Clarity"

3. Dominika Koszewska – „W muzeum"

Wyróżnienia: Stanisław Rudzki – „Visiting Lisbon”, Eleni Siameti – „Ancient Patterns”, Michał Stefański – „Patterns”, Agnieszka Moresch – „Opera's rooftop”, Julia Antoszewska – „Napięcie powierzchniowe”, Weronika Güreli – „Have a seat”, Stanisław Rudzki – „Craving Summer”.

CITIZEN OF EUROPE:

1. Piotr Cieślak - "Nuke horses"

2. Natalia Pstrągowska - "The view"

3. Natalia Karczewska - "Bus is late"

WyróżnieniaMagdalena Kacperek – „Babcia”, Alpay Erdem – „Istanbul Silhouette”, Katarzyna Żądło – „Lenin still alive”, Natalia Karczewska – „Metro”, Filip Ruchel – „Rainy Paris”, Konstantinos Spiliopoulos – „Tramlife”, Mateusz Kozera – „Weteran”.