Erasmus (ang. ERASMUS programme) – program uruchomiony przez Komisję Europejską 15 czerwca 1987 obejmujący szkolnictwo wyższe, a mający na celu finansowanie wyjazdów studentów na studia w innym kraju europejskim przez okres do jednego roku oraz wspieranie europejskiej współpracy uczelni wyższych ze wszystkich krajów członkowskich UE, EOG oraz kandydujących przez wspólne opracowanie programów nauczania a także wymiany kadry akademickiej.

Nazwę otrzymał na cześć żyjącego na przełomie XV i XVI w. holenderskiego filozofa i pedagoga, jednego z czołowych humanistów odrodzenia, propagatora kultury antycznej – Erazma z Rotterdamu.

Status studenta Erasmusa uzyskują ci studenci, którzy spełniają kryteria udziału w wymianie Erasmusa i zostali zakwalifikowani przez macierzystą uczelnię na wyjazd do partnerskiej uczelni w Europie w celu zrealizowania tam części studiów. Zarówno uczelnia macierzysta studenta, jak i uczelnia przyjmująca muszą posiadać Kartę Uczelni Erasmusa nadaną przez Komisję Europejską.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Erasmus_(program)

 

Wszystkie przydatne informacje na temat wyjazdu na Erasmusa możecie znaleźć również tutaj (Biuro Współpracy z Zagranicą UŁ): Erasmus+ 

Zachęcamy również do dołączenia do grupy na FB: Erasmus+ Wyjazdy (W razie jakichkolwiek wątpliowści piszcie tam :) )

Gdy macie pytania... Jest ktoś taki jak: LEO — Local Education Officer.

Jest to osoba, która zajmuje się promowaniem programu Erasmus+ na danej uczelni. Tworzy wydarzenia, które mają na celu zachęcić studentów do wzięcia udział w wymianie zagranicznej.

Naszym LEO obecnie jest Karolina Barylska
Mail: leo.uni.lodz@esn.pl