Czym jest TANDEM?


Tandem to program językowy skierowany zarówno do Erasmusów przebywających w Łodzi jak i do studentów z Polski. Jego główną ideą jest promowanie nauki języków obcych w systemie język za język. W praktyce oznacza to, że w prosty sposób można nauczyć się od podstaw lub dalej pogłębiać znajomość danego języka zupełnie ZA DARMO! Jedynym wkładem jaki się ponosi jest nauczanie drugiej osoby języka, jaki się zna.


 

Co najciekawsze Tandem nie jest tylko i wyłącznie sposobem na rozwijanie swoich sprawności językowych. Jest to również szansa dla tych, którzy chcą otworzyć się na świat i poznawać inne kultury. Dlatego też drugim istotnym celem projektu jest promowanie idei wielokulturowości.
W praktyce oznacza to, że dajemy możliwość poznania innych kultur i zwyczajów.

„Lekcje” odbywają się z dala od sal klasowych. Częstotliwość oraz miejsce spotkań zależy wyłącznie od par Tandemowych.

Jakie są zalety Tandemu?
- bezpośredni kontakt z native speakerem
- bardzo wydajna metoda nauki języka obcego poprzez pogłębianie swoich zdolności w mówieniu 
- świetny sposób na poznanie ludzi z różnych krajów
- niesamowite spotkania pokazujące wyjątkowe kultury europejskie

Nie musimy zachęcać cię do nauki języków obcych..my tworzymy Ci jedynie możliwości – wykorzystaj je!

Jak działa Tandem?
Na początku nowego semestru każda osoba chcąca wziąć udział w programie wypełnia formularz rejestracyjny. Następnie „dostaje” ona swojego partnera Tandemowego, który spełnia kryteria odnośnie języka jakiego może i chce się uczyć. Partnerzy Tandemowi sami aranżują sobie spotkania, ustalają własne reguły nauki – nic nie jest narzucone z góry.

Program Tandem tworzy dla wszystkich uczestników Tandemu spotkania językowe, podczas których każdy może porozmawiać i spotkać się z ludźmi z różnych krajów. Poprzez wspólnie spędzony czas uczymy się o kulturze i tradycjach innych państw.
Do tej pory organizowaliśmy między innymi takie spotkania jak: wieczór włoski, grecki, francuski, hiszpański czy polski.

Nie czekaj! Weź udział w Tandemie już teraz!